Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich, Lądek Zdrój

Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich (DFBG) – jest to jedna z największych imprez w Polsce poświęcona biegom górskim, która odbywać się będzie w dniach 16 – 19 lipca 2015 roku na terenie Ziemi Kłodzkiej, z główna bazą w Lądku Zdrój.

dfbg_1

 W zawodach weźmie udział około 1500 biegaczy, którzy podczas całego cyklu imprezy, będą rywalizować w sumie na 7 różnych trasach – od najdłuższego w Polsce, niesamowite-go biegu na 240 km który prowadzi przez wszystkie pasma górskie okalające Kotlinę Kłodzką, poprzez krótsze dystanse, lecz również wymagające – 130, 110, 65 km – po dystanse klasyczne jak maratony 42 i półmaratonu 21 kilometrów – aż do 10 km. Ten ostatni, najkrótszy bieg – Trojak Trail – jest biegiem charytatywnym, z którego cały zysk zostanie przekazany dla Zakładu Leczniczo – Opiekuńczego w Piszkowicach. Oprócz biegu odbędzie się również piknik charytatywny w trakcie którego odbędzie licytacja przedmiotów podarowanych przez naszych darczyńców – sportowców, himalaistów, podróżników.

dfbg_2

 W programie zostały przewidziane min spotkania z elita światowego Trail Runnigu, biegi dla najmłodszych i duża porcja zdjęć, filmów.

Po prostu weekend świetnej, sportowej zabawy.

więcej szczegółów na:
www.dfbg.pl

mapka DFBG

– Bieg 7 Szczytów – Monstrualna trasa, która budzi respekt przed każdym z zawodników – 240 km i przewyższeniu +/- 15.300 m !!! Obejmuje swoim zasięgiem 7 pasm górskich otaczających Ziemię Kłodzką – co daje możliwość zawodnikom zdobycia wszystkich najwyższych szczytów górskich Korony Ziemi Kłodzkiej!

Dla osób, które nie czują się jeszcze na siłach by wystartować na tak długiej trasie proponujemy spróbować swych sił na niemal połowie dystansu trasy głównej czyli Trasie K-B-L (110 km) lub 130 km Super Trail.

Alterenatywą do dłuższego biegania po górach będą także odbywające się w paśmie Gór Złotych – Złoty Maraton (43 km) i Złoty Półmaraton (21 km).

Dla „górali” specjalizujących się w krótszych biegach proponujemy Trojak Trail – 10 km z trudnym odcinkiem po skałach.